sunshine & love

June 30, 2010Dancing on my own

June 27, 2010


The skiny ice-cream


blog.forever21.com

_

June 25, 2010


You know those feelings when you're not in the mood to hang out with friends or to celebrate friday? When the best celebration is full cup of  juice, a good book and soft summer breeze. Sounds very poetically, right? But this is how I spend  my friday eve. I was reading J.R.R. Tolkien book "Hobit" and I can say that I'm obssesed with this book, truly! In openly speaking I'm a big fan of all "the Lord of the rings" saga too. I love good  fantasy movies! I could watch them again and again.

I hope you guys will have amazing weekend! *Dancing around to music in my underwear while I'm getting ready*Denim trend

June 24, 2010


 
mode d'amour, knighttcat, tumblr

Hysteric

June 23, 2010

 

Keista matyti, kaip pirmasis vasaros mėnesis nepastebėtai prabėgo šalin. Liūdna, bet man nepavyksta pajausti, kad dabar vasara.  Vakar suvalgiau pirmąją braškę (net tai neprivertė patikėti, jog vasara), specialiai neidavau pro turgelius, kad bobutės su savo krepšiais pilnais braškių nepriviliotų nusipirkt.  O kentėti kol darže augančios braškės prisirps tikrai buvo verta! :D

Tikiuosi, kad ilgai nereikės vaduotis knygomis ir sausainiais namuose, kol už lango pila kaip iš kibiro. Dabar taip norėčiau apsivilkti ilgą gelėtą suknelę ir keliauti prie jūros!

Summer, don't make me upset! 


Blog Crush: Fashion Zen

June 21, 2010

  
NAME: Iris
LOCATION: The Netherlands


Strange steps, heels turn blackNew York, I love you

June 20, 2010


Yesterday I saw this lovely movie and I realy liked it! I wish I could live in NY... 

Diva Frida

June 19, 2010


Hard to be soft, tough to be tender

June 15, 2010As I promised, more photos from 'photoshoot'!
Nuo pat ryto baisiai savimi didžiuojuos! Dvi dienas bandžiau prabusti pabėgioti, bet kaip žinia man tai nepavykdavo, tačiau šiandien išganingas balsas iš vidaus privertė mane atsikelti ir apibėgti 5 ratus aplink 3 gatves(!!).


Current Inspiration: Tokion June/July 2010 photoshoot

June 14, 2010

Cremé de la cremé
more photos to come

Yesterday I've done 'shooting' with my few friends. I think 'photoshoot' went very successfully.

5 thousands pictures, dozens of clothes and very cold weather. This is the result.


Have a good summer!

June 09, 2010


 

 

 


  
 
 

My little collection dedicated to summer.

Not sure

June 07, 2010


Inspiration of the day

June 05, 2010

 
vanessa jackman
Šis nuostabiai saulėtas savaitgalis yra vienas iš tų, kai tik išsiritus iš lovos nesinori nieko veikti... Sau žadu, kad kai baigsis mokslo metai kiekvieną rytą kelsiuos pabėgioti, bet neįsivaizduoju kaip tai įgyvendinsiu. Vakar vakare (eilinį kartą) nusistačiau žadintuvą 6:00, pasiruošiau sportinius šortukus bei velniškai patogų džemperį, tačiau kai šiandien ryte žadintuvas suskambėjo aš įžuliai jį išjungiau ir likau drybsoti lovoj iki pietų.  Įdomu ar aš kada nors išaugsiu tinginystę?..

This incredibly sunny weekend are one of those when you woke up and do not want to work...  My plans when the school year ends: I will arise each morning, run a little, but I have no idea how I'll do that. Yesterday I set my alarm clock 6:00, prepared some sporty clothing, but when the morning alarm sounded I turned it off and stayed in bed to laze away the afternoon. I wonder if I ever grow laziness?..